Street Art

Street Art, Murale Ścienne - BronzeerNajczęściej ze Street Art kojarzy się Graffiti, które posiada wiele technik wykonania. Graffiti ma bogactwo wyrazistych kolorów, a tworzone są przy pomocy sprayów, wałków i markerów. Zwykłe Graffiti realizuje się ręcznie lub w użyciu szablonów. Nie każda praca to sztuka, w wyniku tego zdarza się, że sztuka miasta odbierana jest jako wandalizm. Szczególnie w kontekście bazgrołów kibiców. Jeżeli do projektu w przestrzeni publicznej zabiorą się uzdolnieni artyści, wtedy jest co podziwiać.

Jakie są rodzaje Graffiti?

Wykonywanie każdego z rodzajów Graffiti wymaga ogromnych zdolności plastycznych, aby wykonywać oryginalne prace. Profesjonalne Graffiti zaczyna się w chwili, kiedy artysta jest gotowy podjąć się każdego projektu, zarówno wewnątrz pomieszczenia, a także w przestrzeni publicznej – bez względu na wielkość oraz stosowany sposób realizacji. Wśród sposobów zastosowania Graffiti rozróżnia się na: 3D, abstrakcyjne, artystyczne, erotyczne, fotorealistyczne, literowe, narracyjne, polityczne, reklamowe, sportowe, light, szablonowe jak również knit. Podobnie jak w innych rodzajach sztuki plastycznej, malunek Graffiti można realizować na zlecenie. Dla Graffiti często odnajdzie się właściwe miejsce, każda powierzchnia gładka do zagospodarowania jest właściwa. Graffiti zrealizowane na zamówienie w wykorzystaniu fachowych narzędzi bardzo wyróżnia się od amatorskich wytworów, które wyrządzają szkody w przestrzeni publicznej.

Malowanie dużych powierzchniach

Tylko wielki mural odróżnia się tak ogromnym rozmiarem w porównaniu do pozostałych prac plastycznych. Murale ścienne wzbudzają największą ciekawość. Realizacja muralu techniką 3D jest wyjątkowo efektywne. Kolosalne malowidło, które nie tylko jest widoczne z dalekiej odległości, ale również wytwarza wrażenie, jakby malowidło było częścią całego otoczenia.